Nadi Pariksha

Mądrość zawarta w pulsie

Diagnoza z pulsu stanowi jedną z najstarszych, a przy tym najskuteczniejszych metod badania. Puls jest kompletnym nośnikiem informacji na temat każdego organu w ciele, dlatego pozwala na wnikliwą i szczegółową obserwację zdrowia i funkcjonowania całego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się odnalezienie źródła chorób lub problemów zdrowotnych.

Holistyczne podejście do zdrowia oznacza, że każdy organ w ciele, każda tkanka, czy struktura są ze sobą połączone i wzajemnie wpływają na siebie. Co więcej, ciało fizyczne połączone jest także z emocjami i umysłem. Zaburzenie czy nierównowaga w którejkolwiek z tych stref mogą mieć negatywne skutki na pozostałe z nich. Każda zmiana w funkcjonowaniu poszczególnych elementów organizmu ma bezpośredni wpływ na jakość i pracę pulsu.

Postawienie właściwej diagnozy opiera się na poznaniu i właściwym zinterpretowaniu informacji zawartych w pulsie. Technika ta jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Jej skuteczność zależy od precyzji, wiedzy i doświadczenia specjalisty.

Lekarz medycyny ajurwedyjskiej przeprowadza badanie, przykładając do nadgarstka trzy palce. W ten sposób poznaje, w jaki sposób u badanej osoby pracują poszczególne narządy w ciele, jak działają na siebie poszczególne elementy organizmu, jaki jest rodzaj i poziom energii w całym ciele i w poszczególnych organach. Lekarz odczytuje również konstytucję (prakriti) i nierównowagę (vikriti) w doszach pacjenta.

Konstytucja to indywidualna dla każdego człowieka kombinacja trzech dosz. Wyróżniamy trzy podstawowe dosze: Vata (przestrzeń i powietrze), Pitta (ogień) oraz Kapha (woda i ziemia). Więcej na temat dosz przeczytasz tutaj. Utrzymanie prawidłowej proporcji między nimi (poprzez dietę, aktywności, styl życia i lecznicze zioła) pozwala na zachowanie dobrego zdrowia.

W trakcie konsultacji ajurwedyjskiej:
  • poznasz swoją indywidualną kombinację dosz (konstytucję – prakriti)
  • dowiesz się jakie masz tendencje do chorób i jak im zapobiegać
  • poznasz przyczyny swoich aktualnych dolegliwości zdrowotnych
  • dowiesz się na jakim poziomie jest twoja energia życiowa (prana) i jak funkcjonują poszczególne czakry (kanały energetyczne)
Otrzymasz:
  • praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia
  • dietę dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb organizmu,
  • zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, sportu,
  • indywidualnie dobrane zioła, wspierające przywracanie równowagi w organizmie.

 

Cena

Warszawa:
konsultacja ajurwedyjska – 170 zł

Uwaga!! Przy trzech osobach razem zniżka – 140 zł/os/

 

Pozostałe miasta

konsultacja ajurwedyjska 150 zł

Uwaga!! Przy trzech osobach razem zniżka – 130 zł/os

Close Menu