Wszystkie techniki pracy z ciałem, w medycynie ajurwedyjskiej określane się mianem zabiegu a nie masażu, ponieważ poza efektem odprężenia mobilizuje się naturalne zdolności organizmu do samooczyszczania i samouzdrawiania.

Procedury i techniki wykorzystywane w trakcie zabiegów bazują na wykorzystaniu starożytnej wiedzy o holistycznym charakterze ludzkiego organizmu. Terapeuta ajurwedyjski pracuje nie tylko z ciałem klienta. Posiada również szeroką wiedzę o czakramach (punkty energetyczne w ciele), pranie (energia życiowa) i nadi (subtelne kanały energetyczne, inaczej meridiany). Dzięki temu wie, w jaki sposób pobudzać przepływ energii i jak ją ukierunkować w prawidłowy sposób.

Dlatego osoba poddająca się zabiegom ajurwedyjskim doświadcza korzyści na poziomie ciała, umysłu i energetyki. Oprócz rozluźnienia napiętych mięśni i usuwania toksyn, częstym efektem terapii jest rozjaśnienie i uspokojenie umysłu.

W zależności od potrzeb, terapię można dostosować do konkretnych schorzeń, stosować ją w celu zwiększenia sił witalnych, poprawy zdolności umysłowych, wyostrzenia zmysłów (w tym także intuicji), odżywienia i uelastycznienia ciała. Korzystne efekty przynosi także w rozluźnianiu napięć wynikających ze stresu.

Znajdź zabieg dla siebie: