Ogromna liczba osób polega na opiniach zupełnie obcych ludzi w kwestii własnego zdrowia. Nauczyliśmy się, że każdy dyskomfort w ciele należy zwalczać. W czasach, w których liczy się pośpiech najmniejsza oznaka choroby jest niepożądana. Zapominamy jednak, że nasze ciało poprzez ból czy chorobę komunikuje nam, że coś robimy nieodpowiednio, niezgodnie z własną naturą. Łagodzimy te nieprzyjemne objawy doraźnymi środkami, nie zgłębiając się w przyczynę ich powstania.

Traktujemy ból, jakby był naszym wrogiem, a tymczasem jest to język, którym komunikuje się z nami nasze własne ciało. Zdrowe ciało nie boli, a zdrowe może być tylko to ciało, o które się odpowiednio dba i szanuje. Kiedy nauczysz się, w jaki sposób odbierać sygnały przekazywane przez twój własny organizm, wówczas odwdzięczy się on rozpoczynając proces samouzdrawiania.

Najtrudniej jest zacząć. Im dłużej te sygnały były ignorowane, tym trudniej znaleźć źródło wszystkich problemów ze zdrowiem. Na początku może być ciężko połączyć chroniczne bóle głowy z chorobą wątroby, a bóle w stawach z zaburzeniami w gospodarce wodnej organizmu. Dlatego dobrym pomysłem na początek jest przeprowadzenie intensywnego oczyszczenia.

Toksyny, czyli szkodliwe dla zdrowia związki, gromadzą się w organizmie cały czas. Przyczyną ich powstawania jest stres czy zanieczyszczenia, ale także pożywienie. Niewiele osób wie, że nie tylko niewłaściwe pokarmy są toksyczne. Również spożywanie jedzenia w zbyt dużych ilościach bądź o nieodpowiednich porach może być przyczyną jego szkodliwości. Organizm w naturalny sposób, na bieżąco stara się pozbywać toksyn, kiedy jednak jest ich zbyt dużo, wówczas zatrzymuje  je w swoich tkankach. Zgromadzone toksyny utrudniają pracę narządów, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania i uzdrawiania ciała jest Panchakarma. Jest to starożytny program, który wywodzi się z holistycznej medycyny Wschodu – ajurwedy. Celem Panchakarmy jest  usunięcie toksyn z tkanek, aby następnie za sprawą zabiegów olejowych i ziół, wyprowadzić je wszystkie poza organizm. Ta intensywna terapia ma na celu przywrócić naturalną równowagę całego systemu poprzez rozpoczęcie procesu autoregeneracji. Oczyszczone ze szkodliwych związków organy, na długi czas powracają do normalnego funkcjonowania, zostają odżywione i dotlenione, zwiększają się siły witalne całego organizmu.

Przywrócenie równowagi w organizmie skutkuje zwiększeniem intuicji i umiejętności odczytywania sygnałów przesyłanych przez ciało. Organy pracują we wspólnym rytmie i harmonijnie zgrywają się ze sobą. Działają na zasadzie wzajemnego wsparcia i współpracy. Kiedy powrócisz do swojej natury zauważysz, że naturalnie nie masz już ochoty na produkty bądź działania, które ci szkodzą. Dawne nieprawidłowe nawyki, z którymi trzeba było walczyć, po prostu odpuszczają. Zdrowe ciało jest źródłem przyjemności, a ta objawia się w postaci spokoju i zadowolenia z życia.

 

Autorka: Nastazja Pakier