Ajurweda dla kobiet

michael-dam-mEZ3PoFGs_k-unsplash

Twoja kobieca natura

Ayurveda dba o zdrowie kobiet i zakłada, że istnieją trzy rodzaje dosh (energii), które występują w człowieku Vata, Pitta i Kapha. Oznacza to, że każda kobieta jest inna – ma inne nawyki, potrzeby żywieniowe, emocjonalne. Dzięki ajurwedzie poznasz prawdziwe potrzeby swojego organizmu i zapewnisz sobie lepsze zdrowie na całe życie.

Lekarz medycyny ajurwedyjskiej przeprowadza badanie, przykładając do nadgarstka trzy palce. W ten sposób poznaje, w jaki sposób u badanej osoby pracują poszczególne narządy w ciele, jak działają na siebie poszczególne elementy organizmu, jaki jest rodzaj i poziom energii w całym ciele i w poszczególnych organach. Lekarz odczytuje również konstytucję (prakriti) i nierównowagę (vikriti) w doszach pacjenta.

 

 

 • Mensturacja i hormony- poznaj swój cykl, przyczyny zaburzeń hormonalnych (w tym tarczycy). Odpowiednia dieta oraz zioła dla zdrowego cyklu i układu hormonalnego. Menopauza.
 • Ciąża- planowanie ciąży zgodnie z ajurwedą, przygotowanie do poczęcia dla obojga partnerów, odpowiednia dieta i zalecenia na każdy trymestr ciąży, prowadzenie ciąży w zgodzie z naturą. Wskazówki dotyczące nawyków i diety poporodowej. Depresja poporodowa, powrót do formy, konsultacje z zakresu karmienia piersią i opieki nad dzieckiem.
 • Dolegliwości kobiece – zespół policystycznych jajników, cysty, nadrżerki. Bezpłodność.
 • Emocje – budowanie równowagi w życiu zawodowym, dobranie odpowiedniej osobistej diety i stylu życia, jak obniżać poziom stresu i napięcia.
 • poznasz swoją indywidualną kombinację dosz (konstytucję – prakriti)
 • dowiesz się jakie masz tendencje do chorób i jak im zapobiegać
 • poznasz przyczyny swoich aktualnych dolegliwości zdrowotnych
 • praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia
 • dietę dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb organizmu,
 • zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, sportu, jogi
 • indywidualnie dobrane zioła, wspierające przywracanie równowagi w organizmie.
możliwość płatności kartą lub gotówką

 

Dr Radha Jindal

Dr Radha Jindal Dr Radha Jindal ukończyła jedną z największych szkół w południowych Indiach, Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research, uzyskując stopień naukowy Ayurvedacharya (BAMS) (6 letnie studia licencjackie) a następnie 3 letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Zdrowia i Nauki Rajiv Gandhi w Bangalore z tytułem Ayurveda Vachaspati (MD). Jest złotą medalistką tej uczelni.
 
Dr Radha jest ekspertem w dziedzinie Nadi Pariksha, czyli czytania z pulsu, akupunkturze ajurwedyjskiej oraz aromaterapii. Specjalizuje się w ajurwedyjskiej opiece nad dziećmi oraz budowaniu ich odporności. Posiada bogate doświadczenie w ajurwedyjskiej praktyce pediatrycznej (od 2011 roku).
 
Autorka dwóch książek o ajurwedzie: „Basti” i „Udavarttam” oraz wielu artykułów naukowych zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Aktywnie prowadzi warsztaty gotowania, webinaria dotyczące praktycznego zastosowania ajurwedy, zrozumienia dziecka oraz dbałości o kobiecość/macierzyństwo. W życiu osobistym jest mamą dwójki chłopców, co jeszcze bardziej zbliżyło do jej serca praktykę pediatryczną, macierzyństwo, ciążę i kwestie związane z kobietami. Jej celem jest wprowadzenie ajurwedy do każdego domu na całym świecie.