Oferta zabiegów

W medycynie ajurwedyjskiej wszystkie zabiegi i masaże są bardzo istotnym narzędziem oczyszczania organizmu z toksyn i uwalniania napięć z systemu nerwowego. Stosować je można nie tylko w zaplanowanej przez lekarza ajurwedyjskiego terapii, ale również w przypadku zdrowego organizmu, który potrzebuje skutecznego odprężenia czy oczyszczenia z toksyn.
Zapraszamy do zapoznania się z szeregiem zabiegów i masaży, które wprowadzą Państwa w głęboki stan rozluźnienia, przywrócą energię i poprawią samopoczucie.

Oferta zabiegów i masaży

Abhyanga

Abhyanga to masaż całego ciała z użyciem oleju. Poprawia krążenie i głęboko relaksuje. Przywraca w ciele równowagę energetyczną i łagodzi stres. Rewitalizuje i odżywia skórę, poprawiając jej kondycję. Oczyszcza cały organizm i pozwala mu się regenerować
Do masażu najczęściej stosuje się olej sezamowy, którego właściwości są wysoko cenione w medycynie ajurwedyjskiej. Olej ten silnie rozgrzewa.Dzięki dużej zawartości kwasu linolowego odbudowuje barierę lipidową naskórka i hamuje utratę wody. Jest idealnym olejem równoważącym doszę Vata.

Przeciwskazania: Ciążą, początek menstruacji lub silne krwawienie, ciężkie infekcje.

Czas trwania: do 90 minut

Cena: 230 zł


Zapisz się

Shirodhara

Shirodhara to zabieg w trakcie którego punkt pomiędzy brwiami, polewany jest strużką ciepłego oleju. Zabieg prowadzi do stanu błogiego odprężenia i relaksu.Najczęściej używany jest olej sezamowy, niekiedy jest on wymieszany lub zastąpiony olejem kokosowym bądź migdałowym.
Rozluźnienia mięśni głowy. Usprawnia działanie układu nerwowego i tonizuje go. Pomaga radzić sobie z chronicznymi bólami głowy i oczu. Polecany jest także przy problemach z zatokami. Pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć po kilkukrotnym zastosowaniu zabiegu. Ilość i częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 


Zapisz się

Marma

Marma to wyjątkowo przyjemny i głęboko relaksujący zabieg, który przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Działa na ciało i umysł, przywracając stan naturalnej równowagi.
Marmy to 107 punktów rozmieszczonych na ciele. Pobudzanie ich wyrównuje poziom energii w ciele. Technika ta wprowadza w stan bardzo głębokiego relaksu, uwolnione zostają wszelkie napięcia i stres. Wzrasta poczucie bezpieczeństwa, błogości i szczęścia.
Z zabiegu może skorzystać każdy, kto chce podnieść poziom swojej życiowej energii. Szczególnie korzystnie zadziała u osób, które borykają się z bezsennością, uczuciem lęku lub łagodną depresją.

Przeciwskazania: Dzieci poniżej 10 roku życia i osoby starsze powyżej 80 lat,
ciąża, początek menstruacji,
silna infekcja, wysoka gorączka, silny ból,
rehabilitacja po operacji,
zaburzenia umysłowe (z wyłączeniem łagodnej depresji)

Czas trwania zabiegu: – minut

Cena:


Zapisz się

Karna Purana

To starożytny ajurwedyjski zabieg wykonywany przy użyciu ciepłego oleju. W czasie tego zabiegu wlewa się ciepły olej do ucha i wykonuje masaż ucha i szyi. Ciepły olej rozluźnia mięśnie i oczyszcza kanał słuchowy. Zabieg głeboko wycisza i relaksuje.
Zabieg balansuje doszę Vata. Zalecany jest w zaburzeniach snu i bezsenności, trudnościami emocjonalnymi, takimi jak lęk i niepokój. Zabieg ten pozwala w łatwy sposób poradzić sobie ze sztywnością karku, bólami głowy, szumami usznymi, chorobami stawów żuchwy.

Przeciwskazania:

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena:


Zapisz się

Kati Basti

Jest to masaż likwidujący napięcie w dolnej części pleców. W trakcie zabiegu lędźwie rozgrzewane są za pomocą oleju sezamowego, który utrzymywany jest na ciele w uformowanej niecce z ciasta z ciecierzycy.
Ciepły olej rozgrzewa skórę i mięśnie, co powoduje ich rozluźnienie. Po rozgrzaniu pleców, nadmiar oleju wnika w skórę w trakcie masażu.Kati Basti to zabieg polecany dla osób, które cierpią z powodu dyskopatii, rwy kulszowej, zwyrodnień kręgów, sztywności oraz wszelkich dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Przeciwskazania:

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 160 zł


Zapisz się

Netra Tarpana

Netra Tarpana to zabieg, który intensywnie regeneruje, oczyszcza, odżywia i nawilża oczy. To skuteczne remedium na wszelkie bóle, suchość i oznaki zmęczenia gałek ocznych.
Zabieg polega na kąpieli oczu w klarowanym maśle (ghee). Korzyści płynące z tego zabiegu to także wzmocnienie mięśni oka, wygładzenie zmarszczek, tonizowanie całego systemu nerwowego. Łagodzi bóle głowy i oczu.

Przeciwskazania:

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 180 zł


Zapisz się

Nasya

Nasya to ajurwedyjska zabieg oczyszczający i wzmacniający górne drogi oddechowe. Zabieg polega na zastosowaniu dymu z kurkumy, oczyszczających kropli oraz inhalacji z użyciem olejków eterycznych. Dodatkowo masowana jest głowa i górna partia tułowia.
Korzyści, płynące z tego zabiegu to przede wszystkim usunięcie wydzielin zalegających w obszarze głowy: zatokach, nosie i gardle. Zabieg ten jest też świetnym wzmocnieniem górnych dróg oddechowym przed sezonem wzmożonych infekcji.

Przeciwskazania:

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena: 160 zł


Zapisz się

Terapia Czaszkowo – Krzyżowa

Terapia ta polega na regulacji subtelnych ruchów czaszki i całego kręgosłupa.Na poziomie ciała mobilizuje naturalne siły organizmu do samoleczenia, „resetując” nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów.
Terapia daje możliwość zniesienia blokad powstałych przez stres i traumatyczne przeżycia z przeszłości. Stabilizuje i odnawia życiową witalność i przynosi równowagę zarówno w ciele jak i w emocjach.
Zabieg ten korzystnie wpływa na dotknięte zmianami chorobowymi organy ciała – w tym kręgosłup, dolegliwości natury psychosomatycznej, schorzenia autoimmunologiczne, depresję, wyczerpanie, nierównowagę hormonalną, traumę – również okołoporodową. Zalecana jest dorosłym, niemowlętom, dzieciom, nastolatkom, a także kobietom w ciąży od od drugiego trymestru.

Przeciwskazania:

Czas trwania zabiegu: 90 minut

Cena: 200 zł


Zapisz się

Zabiegi łączone

Zabiegi łączone pozwalają skorzystać z dobrodziejstw dwóch zabiegów w trakcie jednego spotkania.Te dwa zabiegi wzajemnie się uzupełniają. Jest to idealny sposób na to, aby zregenerować siły życiowe na naprawdę głębokim poziomie.
Prawie każdy zabieg można połączyć z drugim, dodatkowym zabiegiem. Większość takich łączonych zabiegów i masaży jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Poniżej znajdziesz ofertę na najczęściej wykonywane zabiegi łączone.

Abhyanga + Marama
Czas: 120 min, Cena: 330 zł
Marma + masaż twarzy:
Czas: , 90 minut
Cena 220 zł


Zapisz się

Siddha Marma

Siddha Marma, to głęboko relaksujący, detoksyfikujący i wspierający procesy zdrowienia zabieg. Opiera się na stymulacji punktów Marma. Na poziomie fizycznym wpływa na działanie poszczególnych narządów oraz pomaga wrócić do równowagi i usprawnić procesy samoleczenia organizmu. Na subtelnym poziomie porusza zblokowane emocje co jest kluczowe w procesie zdrowienia. Szczególnie polecany przy zmęczeniu, napięciowych bólach mięśniowych, migrenie, zaburzeniach snu czy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, oddechowego czy ruchowego.

Przeciwskazania: Stany zapalne organizmu, stany zapalne skóry, choroby zakaźne, choroby nowotworowe, choroby serca, żylaki, miesiączka lub ciąża.

Masaż każdorazowo poprzedzony jest krótką konsultacją mającą na celu poznanie oczekiwań, ewentualnych dolegliwości oraz określenie dosz a szczególnie obecnie występującej nierównowagi w ciele (tzw. Vikriti).

Przed rozpoczęciem pracy z marmami zachęcam do odbycia pełnowymiarowej konsultacji zdrowotnej, szczególnie w przypadku długotrwałych dolegliwości. Pomoże to opracować bardziej rozbudowany i holistyczny plan działania z towarzyszącym Ci wyzwaniem.


Zapisz się