Oferta zabiegów

W medycynie ajurwedyjskiej wszystkie zabiegi i masaże są bardzo istotnym narzędziem oczyszczania organizmu z toksyn i uwalniania napięć z systemu nerwowego. Stosować je można nie tylko w zaplanowanej przez lekarza ajurwedyjskiego terapii, ale również w przypadku zdrowego organizmu, który potrzebuje skutecznego odprężenia czy oczyszczenia z toksyn. Zapraszamy do zapoznania się z szeregiem zabiegów i masaży, które wprowadzą Państwa w głęboki stan rozluźnienia, przywrócą energię i poprawią samopoczucie.

Oferta zabiegów i masaży

Abhyanga

Abhyanga to masaż całego ciała z użyciem oleju. Poprawia krążenie i głęboko relaksuje. Przywraca w ciele równowagę energetyczną i łagodzi stres. Rewitalizuje i odżywia skórę, poprawiając jej kondycję. Oczyszcza cały organizm i pozwala mu się regenerować Do masażu najczęściej stosuje się olej sezamowy, którego właściwości są wysoko cenione w medycynie ajurwedyjskiej. Olej ten silnie rozgrzewa.Dzięki dużej zawartości kwasu linolowego odbudowuje barierę lipidową naskórka i hamuje utratę wody. Jest idealnym olejem równoważącym doszę Vata.

Przeciwskazania: Ciążą, początek menstruacji lub silne krwawienie, ciężkie infekcje.
Czas trwania zabiegu: 90 minut
Cena:

Shirodhara

Shirodhara to zabieg w trakcie którego punkt pomiędzy brwiami, polewany jest strużką ciepłego oleju. Zabieg prowadzi do stanu błogiego odprężenia i relaksu.Najczęściej używany jest olej sezamowy, niekiedy jest on wymieszany lub zastąpiony olejem kokosowym bądź migdałowym. Rozluźnienia mięśni głowy. Usprawnia działanie układu nerwowego i tonizuje go. Pomaga radzić sobie z chronicznymi bólami głowy i oczu. Polecany jest także przy problemach z zatokami. Pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć po kilkukrotnym zastosowaniu zabiegu. Ilość i częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Czas trwania zabiegu: 90 minut
Cena:

Marma

Marma to wyjątkowo przyjemny i głęboko relaksujący zabieg, który przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Działa na ciało i umysł, przywracając stan naturalnej równowagi. Marmy to 107 punktów rozmieszczonych na ciele. Pobudzanie ich wyrównuje poziom energii w ciele. Technika ta wprowadza w stan bardzo głębokiego relaksu, uwolnione zostają wszelkie napięcia i stres. Wzrasta poczucie bezpieczeństwa, błogości i szczęścia. Z zabiegu może skorzystać każdy, kto chce podnieść poziom swojej życiowej energii. Szczególnie korzystnie zadziała u osób, które borykają się z bezsennością, uczuciem lęku lub łagodną depresją.

Przeciwskazania: Dzieci poniżej 10 roku życia i osoby starsze powyżej 80 lat, ciąża, początek menstruacji, silna infekcja, wysoka gorączka, silny ból, rehabilitacja po operacji, zaburzenia umysłowe (z wyłączeniem łagodnej depresji)
Czas trwania zabiegu: - minut
Cena:

Karna Purana

To starożytny ajurwedyjski zabieg wykonywany przy użyciu ciepłego oleju. W czasie tego zabiegu wlewa się ciepły olej do ucha i wykonuje masaż ucha i szyi. Ciepły olej rozluźnia mięśnie i oczyszcza kanał słuchowy. Zabieg głeboko wycisza i relaksuje. Zabieg balansuje doszę Vata. Zalecany jest w zaburzeniach snu i bezsenności, trudnościami emocjonalnymi, takimi jak lęk i niepokój. Zabieg ten pozwala w łatwy sposób poradzić sobie ze sztywnością karku, bólami głowy, szumami usznymi, chorobami stawów żuchwy.

Przeciwskazania: -
Czas trwania zabiegu: 60 minut
Cena:

Kati Basti

Jest to masaż likwidujący napięcie w dolnej części pleców. W trakcie zabiegu lędźwie rozgrzewane są za pomocą oleju sezamowego, który utrzymywany jest na ciele w uformowanej niecce z ciasta z ciecierzycy. Ciepły olej rozgrzewa skórę i mięśnie, co powoduje ich rozluźnienie. Po rozgrzaniu pleców, nadmiar oleju wnika w skórę w trakcie masażu.Kati Basti to zabieg polecany dla osób, które cierpią z powodu dyskopatii, rwy kulszowej, zwyrodnień kręgów, sztywności oraz wszelkich dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Przeciwskazania: -
Czas trwania zabiegu: 60 minut
Cena: 160 zł

Netra Tarpana

Netra Tarpana to zabieg, który intensywnie regeneruje, oczyszcza, odżywia i nawilża oczy. To skuteczne remedium na wszelkie bóle, suchość i oznaki zmęczenia gałek ocznych. Zabieg polega na kąpieli oczu w klarowanym maśle (ghee). Korzyści płynące z tego zabiegu to także wzmocnienie mięśni oka, wygładzenie zmarszczek, tonizowanie całego systemu nerwowego. Łagodzi bóle głowy i oczu.

Przeciwskazania: -
Czas trwania zabiegu: 60 minut
Cena: 180 zł

Nasya

Nasya to ajurwedyjska zabieg oczyszczający i wzmacniający górne drogi oddechowe. Zabieg polega na zastosowaniu dymu z kurkumy, oczyszczających kropli oraz inhalacji z użyciem olejków eterycznych. Dodatkowo masowana jest głowa i górna partia tułowia. Korzyści, płynące z tego zabiegu to przede wszystkim usunięcie wydzielin zalegających w obszarze głowy: zatokach, nosie i gardle. Zabieg ten jest też świetnym wzmocnieniem górnych dróg oddechowym przed sezonem wzmożonych infekcji.

Przeciwskazania: -
Czas trwania zabiegu: 60 minut
Cena: 160 zł

Terapia Czaszkowo - Krzyżowa

Terapia ta polega na regulacji subtelnych ruchów czaszki i całego kręgosłupa.Na poziomie ciała mobilizuje naturalne siły organizmu do samoleczenia, „resetując” nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów. Terapia daje możliwość zniesienia blokad powstałych przez stres i traumatyczne przeżycia z przeszłości. Stabilizuje i odnawia życiową witalność i przynosi równowagę zarówno w ciele jak i w emocjach. Zabieg ten korzystnie wpływa na dotknięte zmianami chorobowymi organy ciała – w tym kręgosłup, dolegliwości natury psychosomatycznej, schorzenia autoimmunologiczne, depresję, wyczerpanie, nierównowagę hormonalną, traumę – również okołoporodową. Zalecana jest dorosłym, niemowlętom, dzieciom, nastolatkom, a także kobietom w ciąży od od drugiego trymestru.

Przeciwskazania: -
Czas trwania zabiegu: 90 minut
Cena: 200 zł

Zabiegi łączone

Zabiegi łączone pozwalają skorzystać z dobrodziejstw dwóch zabiegów w trakcie jednego spotkania.Te dwa zabiegi wzajemnie się uzupełniają. Jest to idealny sposób na to, aby zregenerować siły życiowe na naprawdę głębokim poziomie. Prawie każdy zabieg można połączyć z drugim, dodatkowym zabiegiem. Większość takich łączonych zabiegów i masaży jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Poniżej znajdziesz ofertę na najczęściej wykonywane zabiegi łączone.

Abhyanga + Marama Czas: 120 min, Cena: 330 zł
Marma + masaż twarzy: Czas: , 90 minut Cena 220 zł

Close Menu