Ulga dla oczu

Netra Tarpana to zabieg, który intensywnie regeneruje, oczyszcza, odżywia i nawilża oczy. To skuteczne remedium na wszelkie bóle, suchość i oznaki zmęczenia gałek ocznych i okalających je nerwów. Sprawdza się też w przypadku niektórych chorób oczu, przy czym nie należy go wykonywać w trakcie infekcji i stanów zapalnych.

Zabieg polega na kąpieli oczu w klarowanym maśle (ghee), co powoduje uwolnienie napięć i poprawia funkcjonowanie narządu wzroku. Wpływa na poprawienie ostrości widzenia i poszerza zakres postrzeganych barw. Korzyści płynące z tego zabiegu to także wzmocnienie mięśni oka, wygładzenie zmarszczek, odprężenie systemu nerwowego i mózgu. Powoduje ustąpienie bólu głowy i oczu.

Aby utrzymać oczy zanurzone w ghee, terapeuta formuje nieckę z ciasta cieciorkowego. Następnie uzupełnia ją ciepłym, ale nie gorącym ghee.

Ghee jest cenione w Ajurwedzie od tysięcy lat ze względu na swoje lecznicze właściwości. Stosowane zewnętrznie powoduje szybsze gojenie się ran, intensywnie nawilża i odżywia – jest bogate w witaminy A, E, D oraz K. Klarowanie powoduje, że masło zostaje oczyszczone ze wszystkich zbędnych substancji, dlatego ghee, będąc czystym tłuszczem, nie powoduje uczuleń ani podrażnień i jest bardzo dobrze tolerowane przez ludzki organizm.

Zasób 13

Czas: 60 min
Cena: 180zł