Konsultacje żywieniowe

Kiedy Twoje jedzenie jest złe, lekarstwa są bezużyteczne.

Kiedy Twoje jedzenie jest właściwe, lekarstwa nie są potrzebne”

Prawidłowe odżywianie jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. To również temat wokół, którego narosło wiele mitów i nieporozumień.

Podejście Ajurwedy do odżywiania, nie ma nic wspólnego ze zmieniającymi się trendami dietetycznymi, liczeniem kalorii, składników odżywczych czy radami dobrymi dla wszystkich.

To podejście bazujące na prastarej wiedzy, która w centrum zainteresowania stawia Ciebie oraz Twoje indywidualne potrzeby i predyspozycje.


Tutaj to co włożysz na talerz nie zależy od mody a od tego jaki/a jesteś, jaki jest twój obecny stan zdrowia, umysłu, tryb i styl życia a nawet pora roku.

To podejście uczy nas synchronizacji z ciałem i wyczucia czego nasz organizm naprawdę potrzebuje.

W trakcie konsultacji żywieniowej

  • przeanalizujemy Twoje aktualne nawyki żywieniowe i to wszystko co się za nimi kryje;
  • bazując na obecnym stanie zdrowia (vikriti), określimy Twoje bieżące potrzeby w temacie odżywiania oraz cele zdrowotne;
  • sporządzimy indywidualny plan żywienia i schemat jego wdrażania;
  • rozpracujemy zachcianki żywieniowe i powody ich pojawiania się;
  • namierzymy Twoje wyzwania w temacie odżywiania i opracujemy plan ich stopniowej zmiany;

Otrzymasz

  • Spersonalizowany, „szyty na miarę” plan żywieniowy uwzględniający Twoje aktualne potrzeby zdrowotne, predyspozycje oraz bieżące możliwości ich wdrożenia;
  • listę wskazówek, która pomoże Ci lepiej poczuć swoje ciało, aby móc samodzielnie i z pewnością zadecydować co włożyć na swój talerz;
  • proste, balansujące ajurwedyjskie przepisy
  • lepsze zrozumienie Siebie, swoich emocji oraz zasad Ajurwedy dotyczących żywienia.
  • poprawę samopoczucia, wzrost energii i wsparcie w leczeniu

Kto prowadzi konsultacje?

Żaneta Tarar

Konsultantka, masażystka i terapeutka ajurwedyjska. Obecnie współpracuje z dr. Chitranganą Chauhan tłumacząc konsultacje indywidualne, wykłady i warsztaty a także wykonuje zabiegi i masaże ajurwedyjskie oraz prowadzi konsultacje żywieniowe. Ajurwedy uczyła się zarówno w Polsce jak i w Indiach. Swoją wiedzę poszerza studiując Asthangę Hridayę, jedno z bazowych dzieł Ajurwedy. Z doświadczenia wie, że Nadi Pariksha to dopiero początek i żeby zadziała się prawdziwa zmiana, potrzebne jest zrozumienie zaleceń oraz sukcesywne ich wdrażanie. Swoją rolę widzi w towarzyszeniu w tej ścieżce. Jej temat to dotyk i odżywianie – dwa najbardziej  fundamentalne obszary, bez których po prostu nie ma życia. Prywatnie mama małej Zoyi i pasjonatka Indii.

zapisy

Informacje

Inwestycja – 170 zł – spotkanie 60 minut online lub na żywo