Oferta zabiegów

W medycynie ajurwedyjskiej wszystkie zabiegi i masaże są bardzo istotnym narzędziem oczyszczania organizmu z toksyn i uwalniania napięć z systemu nerwowego. Stosować je można nie tylko w zaplanowanej przez lekarza ajurwedyjskiego terapii, ale również w przypadku zdrowego organizmu. Zapraszamy do zapoznania się z szeregiem zabiegów i masaży, które wprowadzą Państwa w głęboki stan rozluźnienia, przywrócą energię i poprawią samopoczucie.

Abhyanga

Abhyanga to masaż całego ciała z użyciem oleju. Poprawia krążenie i głęboko relaksuje. Przywraca w ciele równowagę energetyczną i łagodzi stres. Rewitalizuje i odżywia skórę, poprawiając jej kondycję. Oczyszcza cały organizm i pozwala mu się regenerować Do masażu najczęściej stosuje się olej sezamowy, którego właściwości są wysoko cenione w medycynie ajurwedyjskiej. Olej ten silnie rozgrzewa.Dzięki dużej zawartości kwasu linolowego odbudowuje barierę lipidową naskórka i hamuje utratę wody. Jest idealnym olejem równoważącym doszę Vata.

Przeciwskazania: Ciążą, początek menstruacji lub silne krwawienie, ciężkie infekcje.
Czas trwania: 60 minut (zarezerwuj sobie 15 minut więcej)
Cena: 220 zł

Shirodhara

Shirodhara to zabieg w trakcie którego punkt pomiędzy brwiami, polewany jest strużką ciepłego oleju. Zabieg prowadzi do stanu błogiego odprężenia i relaksu. Najczęściej używany jest olej sezamowy, niekiedy jest on wymieszany lub zastąpiony olejem kokosowym bądź migdałowym. Rozluźnienia mięśnie głowy. Usprawnia działanie układu nerwowego i tonizuje go. Pomaga radzić sobie z chronicznymi bólami głowy i oczu. Polecany jest także przy problemach z zatokami. Pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć po kilkukrotnym zastosowaniu zabiegu. Ilość i częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Czas trwania: do 60 minut (zarezerwuj sobie 15 minut więcej)
Cena: 230 zł

Zazwyczaj wykonywany w serii 3 zabiegów.

Marma

Marma to wyjątkowo przyjemny i głęboko relaksujący zabieg, który przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Działa na ciało i umysł, przywracając stan naturalnej równowagi. Marmy to 107 punktów rozmieszczonych na ciele. Pobudzanie ich wyrównuje poziom energii w ciele. Technika ta wprowadza w stan bardzo głębokiego relaksu, uwolnione zostają wszelkie napięcia i stres. Wzrasta poczucie bezpieczeństwa, błogości i szczęścia. Z zabiegu może skorzystać każdy, kto chce podnieść poziom swojej życiowej energii. Szczególnie korzystnie zadziała u osób, które borykają się z bezsennością, uczuciem lęku lub łagodną depresją. Zabieg wykonywany jest w ubraniu i polega na delikatnej stymulacji punktów Marma.

Przeciwskazania: Dzieci poniżej 10 roku życia i osoby starsze powyżej 80 lat, ciąża, początek menstruacji, silna infekcja, wysoka gorączka, silny ból, rehabilitacja po operacji, zaburzenia umysłowe (z wyłączeniem łagodnej depresji)
Czas trwania: 60 minut
Cena: 180 zł

Siddha Marma

Siddha Marma, to głęboko relaksujący, detoksyfikujący i wspierający procesy zdrowienia zabieg. Opiera się na stymulacji punktów Marma. Na poziomie fizycznym wpływa na działanie poszczególnych narządów oraz pomaga wrócić do równowagi i usprawnić procesy samoleczenia organizmu. Na subtelnym poziomie porusza zblokowane emocje co jest kluczowe w procesie zdrowienia. Szczególnie polecany przy zmęczeniu, napięciowych bólach mięśniowych, migrenie, zaburzeniach snu czy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, oddechowego czy ruchowego. To relaksujący masaż całego ciała ciepłym, naturalnym olejem połączony z uciskiem wszystkich 107 punktów Marma lub wybranych indywidualnie w zależności od potrzeby.

Przeciwskazania: Stany zapalne organizmu, stany zapalne skóry, choroby zakaźne, choroby nowotworowe, choroby serca, żylaki, miesiączka lub ciąża.
Czas trwania: 90 minut
Cena: 250 zł

Zabiegi łączone

Zabiegi łączone pozwalają skorzystać z dobrodziejstw dwóch zabiegów w trakcie jednego spotkania.Te dwa zabiegi wzajemnie się uzupełniają. Jest to idealny sposób na to, aby zregenerować siły życiowe na naprawdę głębokim poziomie. Prawie każdy zabieg można połączyć z drugim, dodatkowym zabiegiem. Większość takich łączonych zabiegów i masaży jest ustalana indywidualnie z terapeutą.

Poniżej znajdziesz ofertę na najczęściej wykonywane zabiegi łączone.

Abhyanga + Marma
Czas: 120 min
Cena: 350 zł

Abhyanga + Shirodhara
Czas: do 120 min
Cena: 380 zł

Marma + masaż twarzy
Czas: 90 minut
Cena: 220 zł

Nasya

Nasya to ajurwedyjska zabieg oczyszczający i wzmacniający górne drogi oddechowe. Zabieg polega na zastosowaniu dymu z kurkumy, oczyszczających kropli oraz inhalacji z użyciem olejków eterycznych. Dodatkowo masowana jest głowa i górna partia tułowia. Korzyści, płynące z tego zabiegu to przede wszystkim usunięcie wydzielin zalegających w obszarze głowy: zatokach, nosie i gardle. Zabieg ten jest też świetnym wzmocnieniem górnych dróg oddechowym przed sezonem wzmożonych infekcji.

Czas trwania: 60 minut
Cena: 160 zł

Kati Basti

Jest to masaż likwidujący napięcie w dolnej części pleców. W trakcie zabiegu lędźwie rozgrzewane są za pomocą oleju sezamowego, który utrzymywany jest na ciele w uformowanej niecce z ciasta z ciecierzycy.
Ciepły olej rozgrzewa skórę i mięśnie, co powoduje ich rozluźnienie. Po rozgrzaniu pleców, nadmiar oleju wnika w skórę w trakcie masażu.Kati Basti to zabieg polecany dla osób, które cierpią z powodu dyskopatii, rwy kulszowej, zwyrodnień kręgów, sztywności oraz wszelkich dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Czas trwania: 60 minut
Cena: 160 zł