Niech Święta Bożego Narodzenia będą pełne radości dzięki Ajurwedzie

Kiedy świąteczna atmosfera otacza nas swoim ciepłem, jest to doskonały czas nie tylko na radosne spotkania i wymianę prezentów, ale także na lepsze zastosowanie zasad Ajurwedy. Boże Narodzenie, oprócz tradycyjnych uroczystości, wyraża ludzkie pragnienie pielęgnowania radości życia, czerpania z mocy społecznego współdziałania i wpływu świętowania na nasze emocje.

W tej celebracji kryje się ogromna radość, płynąca z dzielenia się nie tylko jedzeniem i czasem, ale również głębokimi emocjami. Akt obdarowywania i otrzymywania prezentów przynosi głębokie szczęście, zachęcając do odrzucenia negatywnych uczuć, takich jak nienawiść i zazdrość, by zamiast nich rozbłysły pozytywność i szczęście.

 

Kilka wskazówek, które mogą wzmocnić doświadczenie świątecznego czasu:

Pełne Zaangażowanie w Świętowanie: Bądź w pełni obecny podczas świątecznych chwil! To zaangażowanie nie powinno jednakże przysłaniać twojego poczucia czasu. Dostosuj swój dzień do naturalnych, porannych i wieczornych rytmów, mając czas dla innych, ale również nie zapominając o sobie.

Zrównoważony Tryb Życia Pamiętaj o zdrowym jedzeniu, odpowiednim trybie snu i pełnym delektowaniu się każdą chwilą. Wybieraj ciepłe posiłki i napoje o niskiej zawartości cukru i wysokiej zawartości błonnika, aby zachować równowagę. Rozkoszuj się ciepłymi ciastami, które pasują do świątecznego klimatu, ale popijaj je ciepłą wodą.

Cieszenie Się Sezonem Zimowym Rozkoszuj się smakiem zimowych herbat i potraw sezonowych oraz ciepłem bezalkoholowego polskiego wina podczas tego okresu świątecznego.

Uważne Aktywności Fizyczne Unikaj skrajności, nie przemęczaj się ani nie popadaj w inercję. Zacznij wprowadzać w życie Dinacharya, codzienne reguły Ajurwedy. Delikatnie rozciągaj ciało i praktykuj powitania słońca, starając się wykonywać przynajmniej 4 do 6 serii dziennie. Techniki oddechowe i medytacje są twoimi wszechstronnymi sojusznikami, wspierającymi produktywność, szczęście i głębsze skupienie na chwili obecnej.

Rozwój Umiejętności Wykorzystaj ten czas, aby poszerzyć swoje umiejętności. Może to być nauka pieczenia nowego ciasta, doskonalenie zdolności dekoracyjnych, czy też opanowanie umiejętności przygotowywania imprez.

Otwarte Serce Ten czas zachęca nas do troski o starsze osoby i potrzebujących. To okazja do naprawienia relacji z bliskimi, rozwiązania konfliktów i zacieśnienia więzi.Dodatkowo możemy przygotować specjalny świąteczny napój:

Przepis: Rozgnieć dwie tabletki Yashtimadhu, dodać szczyptę kurkumy, 4 goździki i 2 ziarenka pieprzu do 200 ml wrzącej wody i gotować przez 3 minuty. Przecedzić mieszankę i dodać 20-30 ml soku pomarańczowego oraz syropu agawy.Niech, dzięki tej mieszance świątecznego, radosnego nastroju i mądrości Ajurwedy, ten czas będzie pełen zdrowia, radości i wesołych chwil dla wszystkich!!!

Wesołych Świąt! 🎄🎄🎄🎄

 

dr Chitrangana Chauhan

Dr Chitrangana Chauhan

Lekarz ajurwedyjski oraz ajurwedyjska psychiatra. Jest złotą medalistką w dziedzinie nauk akademickich, ma 11-letnie doświadczenie kliniczne.

Doktor Chitrangana Chauhan jest absolwentką Uniwersytetu Jamnagar, Shri Gulabkunverba Ayurveda Mahavidyalaya Gujarat z tytułem – Ayurvedacharya (BAMS). Ukończyła magistra na Shri Dharmasthala Manjunatheshwar Ayurveda Medical College Hassan, Karnataka ze specjalizacją psychiatria. Jest również ekspertką w dziedzinie Nadi Priksha – Diagnozy z Pulsu. Regularnie medytuje i ceni sobie wypoczynek. Obok Ajurwedy jest pasją jest trekking, odkrywanie nowych miejsc, gry takie jak badminton i pełne zabawy chwile z przyjaciółmi i rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *